Reklama

Reklama

RMF24: Śmiertelna ofiara nawałnic przetaczających się nad Polską

Od zachodu do Polski wkroczył front burzowy. W woj. lubuskim strażacy odebrali już ponad 100 zgłoszeń. Nie żyje pasażerka samochodu, na który spadł złamany przez burzę konar w pobliżu Sławy. Ranny został kierowca autobusu w miejscowości Grabik w tym regionie. Na pojazd także spadła złamana przez nawałnicę gałąź.

Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi nawałnicami z gradem na terenie całego kraju. Według prognoz, w czasie ulew spadnie nawet 50 litrów deszczu na metr kwadratowy. Prędkość wiatru może przekraczać 100 kilometrów na godzinę. 

Z powodu burz ponad 260 razy interweniowali już strażacy w Wielkopolsce, ale zgłoszeń cały czas przybywa. Nawałnice wyrządziły szkody głównie w powiecie poznańskim. "To są głównie zdarzenia związane z jakimiś podtopieniami czy też przewrócone drzewa i połamane konary" - powiedział RMF FM Tomasz Wiśniewski z wielkopolskiej straży pożarnej.

Reklama

Strażacy zmagali się także ze zniszczoną trakcją tramwajową. Wichura zerwała też kilka dachów, między innymi w jednej ze szkół na poznańskim osiedlu Łokietka. W Kiekrzu doszło do pożaru budynku mieszkalnego, spaliło się 100 metrów kwadratowych poddasza. 

Po burzach w Małopolsce straż pożarna wyjeżdżała już 30 razy. Najwięcej zgłoszeń mundurowi odebrali z okolic Wojnicza i Wieliczki. Wichura uszkodziła w regionie 8 dachów.

(mn)

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje