Reklama

Reklama

Premier pogratulował Lewandowskiemu. "Żyjemy w jego epoce"

​Premier Mateusz Morawiecki pogratulował Robertowi Lewandowskiemu, który wygrał plebiscyt FIFA na Piłkarza Roku. "Wielkie gratulacje! Nikt chyba nawet przez sekundę nie myślał, że może być inaczej" - podkreślił premier.

Robert Lewandowski po raz drugi w karierze i drugi raz z rzędu wygrał plebiscyt FIFA na Piłkarza Roku. W finałowej trójce edycji za 2021 rok napastnik Bayernu Monachium okazał się lepszy od Argentyńczyka Lionela Messiego z Paris Saint-Germain i Egipcjanina Mohameda Salaha z Liverpoolu. 

ZOBACZ: Messi zlekceważył "Lewego". Trudno uwierzyć, co zrobił

W plebiscycie FIFA głosują selekcjonerzy i kapitanowie drużyn narodowych, dziennikarze, a także kibice - internauci. Każda z tych grup ma 25-procentowy udział w końcowym wyniku. Nagroda jest przyznawana od 1991 roku.

Reklama

Premier pogratulował Lewandowskiemu

"Najlepszy napastnik na świecie i piłkarz roku FIFA Football Awards to po raz drugi z rzędu Robert Lewandowski! Wielkie gratulacje! Nikt chyba nawet przez sekundę nie myślał, że może być inaczej" - napisał szef rządu na Facebooku.

"Bo w Polsce Robert jest kimś wyjątkowym. Jest największym piłkarzem w historii naszego kraju. Najlepszym ambasadorem Polski oraz wzorem dla młodych ludzi, nie tylko tych grających w piłkę. Rozwijajcie swoje talenty i możliwości dzięki ciężkiej pracy i zdrowemu rozsądkowi. To jest nauka z Jego kariery. Żyjemy w epoce Roberta Lewandowskiego, ale On na szczęście nie powiedział jeszcze ostatniego słowa" - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy