Reklama

Reklama

Premier o Wojskach Obrony Terytorialnej: Są w gotowości, by odeprzeć wroga

W czasach trudnych i najtrudniejszych - czasach wojny, które oby nie nadeszły na naszą ziemię, są w gotowości, aby służyć naszej ojczyźnie, odeprzeć wroga, obronić niepodległość - mówił Mateusz Morawiecki podczas uroczystości zaprzysiężenia żołnierzy 18. Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej. Zaznaczył również, że utworzenie Wojska Obrony Terytorialnej było właściwym krokiem.

Szef rządu w niedzielę wziął udział w uroczystości zaprzysiężenia żołnierzy 18. Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej. Podczas wystąpienia zwracał uwagę, że "nie wybieramy sobie ani miejsca, ani czasu, kiedy przychodzimy na świat, ale możemy to miejsce, w którym żyjemy uczynić lepszym". 

- Możemy urządzić go lepiej, obronić je, obronić dla przyszłych pokoleń - dzieci i naszych wnuków - mówił Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki a WOT. "W czasach trudnych są w gotowości"

Premier zaznaczył, że w tym wielkim i zaszczytnym zadaniu Wojska Obrony Terytorialnej pełnią niezwykle ważną funkcję. Jak wskazał, w czasach pokoju pomagają przy usuwaniu klęsk żywiołowych i pomagają słabszym.

Reklama

- W czasach trudnych i najtrudniejszych - czasach wojny, które oby nie nadeszły na naszą ziemię, są w gotowości, aby służyć naszej ojczyźnie, odeprzeć wroga, obronić niepodległość - podkreślił Morawiecki.

Przypomniał, że kiedy kilka lat temu tworzone były Wojska Obrony Terytorialnej, towarzyszyły temu drwiny i szyderstwa. Podkreślił, że "dziś widać, że tamten krok był niezbędnym i właściwym". 

- Dziś te powątpiewania umilkły. Dziś wszyscy kierujemy nasze myśli, wsparcie ku polskiemu wojsku, polskiemu żołnierzowi, Wojskom Obrony Terytorialnej i wojskom operacyjnym, które są kluczowe, aby odeprzeć nawet myśl o możliwości ataku na naszą ojczyznę - powiedział szef rządu.  

WOT. Mateusz Morawiecki dziękuje żołnierzom

Podziękował przy tym żołnierzom za ich gotowość do walki i obrony ojczyzny. - Wiem, że ta wasza gotowość będzie sięgała również czasów, które oby nie nadeszły. Ale jeśli nadejdą, to będziecie w stanie w tych czasach bronić naszej ojczyzny, jej granic, jej suwerenności, jej integralności terytorialnej. Wasza służba jest dla nas gwarancją niepodległości i wolności - mówił Morawiecki.

Jego zdaniem, WOT są niezbędne do obrony kraju. - Jest też już dzisiaj świadectwem obywatelskiej postawy, woli walki o lepszą Polskę. Jest świadectwem, że granic naszej ojczyzny będziemy zawsze bronili - dodał premier.

Zwracając się do żołnierzy powiedział: - Jesteście naszą chlubą, naszą nadzieją i naszą przyszłością. Niech duch siły i męstwa; niech duch niepodległości i zwycięstwa prowadzi was zawsze w przyszłości.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy