Reklama

Elektrownia jądrowa w Polsce. Premier: Potwierdzamy realizację projektu

Potwierdzamy realizację projektu jądrowego w sprawdzonej i bezpiecznej technologii WECNuclear - przekazał w piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że jest to wynik ostatnich owocnych rozmów z wiceprezydent USA Kamalą Harris i sekretarzem ds. energii Jennifer Granholm.

"Silny sojusz daje gwarancje powodzenia wspólnych inicjatyw. Po ostatnich owocnych rozmowach z Kamalą Harris i  Jennifer Granholm potwierdzamy realizację projektu jądrowego w sprawdzonej i bezpiecznej technologii WECNuclear. Dziękuję ambasadorowi USA w Polsce za współpracę. Uchwała Rady Ministrów w środę" - napisał na Twitterze premier.

Amerykanie wybudują pierwszą elektrownię atomową w Polsce

Rzecznik rządu Piotr Müller podkreślił , że przyjęcie oferty amerykańskiej, to bardzo ważny moment. - Energia atomowa będzie ważnym elementem bezpieczeństwa energetycznego Polski - mówił. Poinformował jednocześnie, że w środę, trzeciego listopada, Rada Ministrów przyjmie stosowną uchwałę w tym zakresie.

Reklama

Rzecznik pytany o rozmowy z innymi krajami powiedział: "Amerykanie wybudują pierwszą elektrownię atomową. O możliwych projektach rozmawiamy również z naszymi pozostałymi krajami partnerskimi".

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Morawiecki | premier | WECNuclear | elektrownie atomowe | Polska | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy