Reklama

Reklama

Premier deklaruje wsparcie dla rozwoju szachów

Mateusz Morawiecki spotkał się z Janem-Krzysztofem Dudą, który zdobył w czwartek w Warszawie srebrny medal mistrzostw świata w szachach błyskawicznych. Premier zadeklarował wsparcie dla rozwoju szachów w Polsce.

Jan-Krzysztof Duda wywalczył w Warszawie srebrny medal mistrzostw świata w szachach błyskawicznych po przegranej w barażu z Francuzem Maxime'em Vachier-Lagrave 1:2.

Z polskim wicemistrzem spotkał się w czwartek premier Mateusz Morawiecki. "Cieszę się, że szachy stają się coraz popularniejsze i, że mamy naszego znakomitego arcymistrza (Jana-Krzysztofa Dudę), ale także innych, którzy idą w jego ślady. Chciałbym zadeklarować wszelkie wsparcie dla rozwoju tej wspaniałej dyscypliny" - powiedział Mateusz Morawiecki, którego wypowiedź cytuje na Twitterze kancelaria premiera.

Reklama

Powtórzył sukces z 2018 roku

23-letni Jan-Krzysztof Duda powtórzył sukces z 2018 r. z Sankt Petersburga, gdzie również został wicemistrzem świata w grze błyskawicznej. Wówczas zwyciężył Magnus Carlsen, który w Warszawie zajął dopiero 12. miejsce z dorobkiem 13,5 pkt. Norwegowi nie udało się obronić w stolicy Polski tytułu ani w szachach szybkich, ani w blitzu. 

Reklama

Reklama

Reklama