Reklama

Reklama

Popularna firma przewozowa może stracić licencję. GITD wszczął postępowanie

Wszczęliśmy postępowanie o cofnięcie uprawnień jednej z firm świadczącej usługi pośrednictwa w przewozie osób - powiedziała PAP rzecznik prasowa Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak. Według mediów chodzi o Bolta.

- W przypadku tej firmy zostało wszczęte formalne postępowanie o cofnięcie licencji pośrednika ze względu na zlecanie realizacji usług przedsiębiorcom, którzy nie mieli licencji na przewóz osób - powiedziała rzecznik prasowa Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak.

Kierowcy nie posiadali stosownych licencji

Według ustaleń portalu wPolityce.pl chodzi o Bolta. Wcześniej o wszczęciu postępowania administracyjnego wobec jednej z firm przewozu osób na aplikację mówił na konferencji prasowej Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

- Będzie wszczęte postępowanie administracyjne, gdyż jedna z większych firm świadczących usługi pośrednictwa przy przewozie osób za pomocą aplikacji zlecała wykonywanie przewozów firmom i przedsiębiorcom, którzy nie posiadali stosownych licencji. To zostało potwierdzone kontrolami drogowymi - mówił szef GITD.

Reklama

Jak informowało TVP Info, na pośrednika została również nałożona kara pieniężna na podstawie przepisów ustawy o transporcie drogowym.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy