Reklama

Reklama

Policjanci apelują o zwrot urządzenia z irydem

Policjanci apelują o zwrot urządzenia z promieniotwórczym irydem, które zostało wczoraj skradzione w Zabrzu. Pracownik jednej z firm ciepłowniczych w czasie prac przypadkowo je zostawił, a gdy wrócił - urządzenia już nie było.

Od wczoraj policjanci prowadzą poszukiwania urządzenia, póki co - bezskutecznie. 

Jak powiedział IAR Marek Wypych z zabrzańskiej policji, jeśli urządzenie jest zamknięte, to nie stanowi zagrożenia dla ludzi. Ale jeśli zostanie otwarte, może być niebezpieczne, bo uwolni się z niego radioaktywny pierwiastek. Stąd apel policjantów, by znalazca jak najszybciej zwrócił urządzenie, kontaktując się z najbliższą komendą policji.

Poszukiwane urządzenie - tak zwany Gammamat - zawiera promieniotwórczy iryd i służy do wykonywania badań radiograficznych. Przyrząd waży około 16 kilogramów i ma 20 centymetrów długości, 15 cm wysokości i 10 centymetrów szerokości. Jest obudowany blachą z oznaczeniem informującym, że w środku znajduje się materiał promieniotwórczy.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy