Reklama

Reklama

Nowe wagony PKP Interity

PKP Intercity zaprezentowało kilka zmodernizowanych wagonów, które już niedługo zasilą tabor przewoźnika. Nowe wagony pojawią się na torach w styczniu.

Wagony przeszły generalny remont. Wymieniono wszystko poza szkieletem. Zamontowano nowe siedzenia, nowe ubikacje i udogodnienia dla niepełnosprawnych.

Jak poinformowała rzeczniczka przewoźnika Beata Czemerajda, pojawiły się też nowe przedziały w klasie biznes. Są w nich bardzo szerokie i wygodne fotele. W całym przedziale są tylko cztery miejsca. 

Jednak miejscówka w takim przedziale to dodatkowy koszt. Do zwykłego biletu trzeba dopłacić sto złotych. 

W każdym przedziale tradycyjne pokrętła i regulatory zostały zastąpione przez wyświetlacze elektroniczne. 

Reklama

W składach pojawią się też wagony barowe z nowoczesnym wyposażeniem. 

Wagony zmodernizowała poznańska fabryka Cegielskiego. Część kosztów remontu sfinansowała Unia Europejska. 

Odnowiony tabor zacznie wozić pasażerów w styczniu. Z dwudziestu wagonów można będzie zestawić trzy pociągi. 

Zmodernizowany tabor będzie przewoził pasażerów na trasach z Warszawy do Poznania i Szczecina. 

13 grudnia przewoźnik wypuścił na tory 20 składów typu Flirt. We wtorek pasażerów zaczął wozić pierwszy pociąg Dart, nazywany polskim Pendolino. Składy te będą wozić pasażerów między innymi z Warszawy do Lublina i Białegostoku. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy