Reklama

Reklama

Nowe obostrzenia. Rzecznik rządu Piotr Müller komentuje

- Dziś o godz. 10 zaczyna się posiedzenie Rządowego Zarządzania Kryzysowego i na podstawie aktualnych danych epidemicznych, zostaną podjęte decyzje. Spodziewam się, że będziemy szli w kierunku utrzymania aktualnych obostrzeń, natomiast analiza dzisiejszych danych pozwoli nam to ostatecznie zatwierdzić - mówił w Programie Pierwszym Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.

Piotr Müller na antenie Programu Pierwszego podkreślił, że przy podejmowaniu decyzji rząd weźmie pod uwagę liczbę zajętych łóżek covidowych. - To najważniejszy wskaźnik - mówił.

Nowe obostrzenia? Rzecznik rządu: Wyzwaniem jest lepsza weryfikacja już obowiązujących

Rzecznik rządu dodał, że prawdopodobnie rząd skupi się na obowiązujących przepisach - limitu 30 proc. obłożenia w miejscach, gdzie to obowiązuje. - Największym wyzwaniem jest lepsza weryfikacja przestrzegania obostrzeń, które obowiązują. Niezbędna będzie jeszcze mocniejsza kontrola przez inspekcję sanitarną, policję - mówił rzecznik.

- Mamy okres zbliżających się ferii i w niektórych miejscach, będzie więcej turystów. Te miejsca będą pod szczególną weryfikacją. Do naruszenia przepisów najczęściej dochodzi tam, gdzie gromadzi się najwięcej osób w jednymi miejscu - m.in. w hotelach i restauracjach - mówił rzecznik rządu.

Reklama

Rzecznik rządu zapowiedział, że od nowego tygodnia dzieci wrócą do szkół stacjonarnie.

Piotr Müller był pytany też o ewentualną rekomendację w sprawie czwartej dawki. - W tej chwili nie ma takiej rekomendacji Rady Medycznej. Na razie szczególnie istotne jest to, żeby faktycznie była możliwość, żeby jak największa osób skorzystała z dawki przypominającej - mówił rzecznik rządu.

Interia nieoficjalnie: Rząd nie wprowadzi nowych obostrzeń

W poniedziałek i wtorek toczyły się dyskusje w rządzie ws. ewentualnego wprowadzenia dodatkowych obostrzeń. Mówił o nich minister zdrowia. - Jeśli trend wzrostu nowych zakażeń koronawirusem się utrzyma, w środę lub w piątek mogą zapaść decyzje o wprowadzeniu kolejnych restrykcji - zapowiadał w RMF Adam Niedzielski. Dopytywany o lockdown, nie wykluczył zamknięcia np. galerii handlowych. 

Zobacz też: Nowe obostrzenia. Nieoficjalne ustalenia Interii

Jednak z nieoficjalnych ustaleń Interii wynika, że ostatecznie rząd nie wprowadzi - przynajmniej w tym tygodniu - nowych obostrzeń. 

Aktualne restrykcje obowiązują do końca stycznia. Zgodnie z nimi ograniczono liczbę gości restauracji czy hoteli do 30 proc. miejsc (nie dotyczy to osób zaszczepionych), zakazano także działalności dyskotek.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje