Nie płacisz alimentów? Tak łatwo się nie ukryjesz

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij

Ściągalność alimentów wynosi w naszym kraju zaledwie 20 proc. Od środy obowiązywać będą przepisy, które mają utrudnić życie dłużnikom, a tym samym zmotywować ich do łożenia na wychowanie i edukację swoich dzieci – informuje "Gazeta Wyborcza".

Statystycznie zasądzone alimenty płaci co piąty rodzi
Statystycznie zasądzone alimenty płaci co piąty rodzi123RF/PICSEL

Statystycznie zasądzone alimenty płaci co piąty rodzi. Łącznie, według BIG InfoMonitor, 163 tys. osób zalega na kwotę blisko 4,4 mld zł. Najwięcej dłużników, wylicza "GW", jest na Mazowszu: 18 tys. osób z tego regionu ma do zapłacenia aż 500 mln złotych. Jak skutecznie zachęcić dłużników do płacenia alimentów?

Ułatwić mają to przepisy, które będą obowiązywać od 1 lipca. Od dziś rodzic, który nie płaci alimentów trafi na wszystkie listy dłużników prowadzone przez Biuro Informacji Gospodarczej.

W kraju działają cztery rejestry. Dotąd wystarczyło, że samorząd wysyłał informację o długu do jednego z nich. Od lipca dłużnikowi trudniej będzie zatem ukryć to, że nie płaci na dziecko.

"Trudniej będzie takiej osobie skorzystać z usług finansowych, działać bez problemu na rynku gospodarczym, będzie mieć również większy kłopot z zaciągnięciem kredytu, wzięciem telefonu na abonament czy telewizji kablowej" - wyliczała w niedawnej rozmowie na antenie Polskiego Radia Halina Kochalska, rzecznik prasowy BIG InfoMonitor.

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Przejdź na