Reklama

Reklama

Marian Banaś: Regularnie spotykam się z prezydentem Andrzejem Dudą

- Spotykam się z panem prezydentem, przekazuję mu informacje, rozmawiamy na temat bezpieczeństwa państwa w kontekście wyników, które są w naszym posiadaniu - powiedział w internetowej części "Gościa Wydarzeń" w Interii szef Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś. Dodał, że spotkania odbywają się regularnie.

We wtorek podczas posiedzenia senackiej komisji nadzwyczajnej ds. przypadków inwigilacji przy użyciu systemu Pegasus szef NIK powiedział, że uważa, "padł ofiarą nielegalnej inwigilacji".

Banaś: była próba przejęcia danych z mojego telefonu

Szef NIK Marian Banaś, pytany przez Bogdana Rymanowskiego w Interii w kontekście podsłuchów o to, jakiego używa telefonu, odparł: "Starych, wypróbowanych Noki". - Jednak była próba przejęcia danych, które były zawarte w tym telefonie i telefon uległ zniszczeniu. Miało to miejsce w 2018 r. - powiedział.

- Trudno nie sądzić, że akurat interes mogły mieć tylko służby, żeby te informacje przejmować z moich telefonów - dodał. 

Reklama

Regularne spotkania Marina Banasia z prezydentem

Marian Banaś zapewnił, że z nikim nie toczy wojny. Pytany, kiedy ostatnio rozmawiał z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, odparł, że wysłał pismo o przekazanie informacji "ważnych, choćby z tytułu kontroli dotyczących funduszu sprawiedliwości". - Ale nie było odzewu, że takie spotkanie jest potrzebne - powiedział. Dodał, że było to kilka miesięcy temu. 

ZOBACZ: Marian Banaś: marszałek Sejmu naruszyła prawo

- Spotykam się z panem prezydentem, przekazuję mu informacje, rozmawiam na temat bezpieczeństwa państwa w kontekście wyników, które są w naszym posiadaniu - mówił szef NIK. 

Dodał, że spotkania te odbywają się regularnie. 

Raport ws. działania służby zdrowia w pandemii

Marian Banaś zapowiedział, że będzie raport NIK ws. działania służby zdrowia w pandemii. - Mamy uwagi, są stwierdzone pewne nieprawidłowości. Naszym zadaniem jest przede wszystkim zwracanie uwagi na rozwiązania systemowe, które mają sprzyjać ulepszeniu funkcjonowania instytucji państwowych i całego państwa - dodał.

Cała rozmowa z szefem NIK Marianem Banasiem w polsatnews.pl

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy