Reklama

Reklama

Leki na przeziębienie: Można kupić tylko jedno opakowanie

Weszła w życie nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Od dziś wprowadzono ograniczenia w sprzedaży leków na przeziębienie zawierających substancje psychoaktywne.

Od dziś jednorazowo można kupić tylko jedno pakowanie popularnych leków "na przeziębienie", kaszel lub katar. Chodzi o preparaty, które zawierają substancje psychoaktywne, takie jak pseudoefedryna, dekstrometorfan lub kodeina. Będą one sprzedawane tylko osobom pełnoletnim.

Limity w sprzedaży leków bez recepty wprowadza nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki wyjaśnił, że niektóre leki stosowane bezpiecznie w leczeniu przeziębienia, były nadużywane i przyjmowane przez młodzież w celu odurzania się. Stąd między innymi wprowadzenie ograniczeń.

Reklama

Wiceminister Radziewicz-Winnicki dodaje, że ustawa nakłada aptekarzy obowiązek informowania pacjenta, że w dany lek zawiera substancje psychoaktywne.

Do końca 2016 roku minister zdrowia ma przygotować wykaz substancji o działaniu psychoaktywnym oraz określić maksymalny poziom ich zawartości w produkcie leczniczym.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy