Reklama

Reklama

KRRiT zbada, czy w Radiu Maryja znieważono prezydenta

Czy na antenie Radia Maryja doszło do znieważenia prezydenta Bronisława Komorowskiego? Sprawę bada Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. W trakcie nocnej audycji toruńskiej rozgłośni miały paść pod adresem głowy państwa określenia takie jak: "gorszy od Hitlera", "zdrajca" i "agent rosyjski ukraińskiego pochodzenia".

Rzeczniczka Krajowej Rady Katarzyna Twardowska powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że w zależności od tej analizy nadawca, jeśli łamie prawo, może zostać wezwany do zaniechania tych działań albo ukarany grzywną.

Jej wysokość zależy od wyników finansowych i dotychczasowej działalności nadawcy; czy łamał już przepisy i jak często to się zdarzało. KRRiT kilkakrotnie już karała Radio Maryja grzywnami za ukrytą reklamę.

Postępowanie toruńskiej prokuratury

Zapis obszernych fragmentów programu radiostacji, w którym ostro krytykowano prezydenta Komorowskiego opublikowała "Gazeta Wyborcza".

Reklama

Na podstawie tej publikacji Prokuratura Okręgowa w Toruniu wszczęła postępowanie sprawdzające. Prokuratorzy przeanalizują nagranie audycji i podejmą decyzję, czy należy wszcząć śledztwo w sprawie publicznego znieważania prezydenta. Grozi za to do 3 lat więzienia.

Dowiedz się więcej: Prokuratura zajmie się audycją w Radiu Maryja

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy