Reklama

Reklama

Koalicja Obywatelska wyprzedza Prawo i Sprawiedliwość. Najnowszy sondaż

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Public wynika, że Koalicja Obywatelska cieszy się większym poparciem niż Prawo i Sprawiedliwość. KO uzyskało 31 proc. poparcia, a partia rządząca 28 proc. Na trzecim miejscu uplasowała się Polska 2050.

W październiku największe poparcie wśród deklarujących wzięcie udziału w wyborach do Sejmu uzyskała Koalicja Obywatelska z wynikiem 31 proc. (wzrost o cztery punkty procentowe). Na drugim miejscu znalazła się partia rządząca - na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 28 proc. respondentów (spadek o 1 punkt procentowy). 

Jak podała pracownia Kantar Public trzecią pozycję zajmuje Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni (wzrost o 2 punkty procentowe), która zostałaby poparta przez 10 proc. wyborców. 

Kolejne miejsca należą do Lewicy z 7 proc. oraz Konfederacji z 5 proc. poparciem. 

Reklama

Wybory do Sejmu. Najnowszy sondaż

Miejsca w Sejmie nie znalazłby PSL (4 proc.), a także Kukiz'15 i AgroUnia (1 proc.). Mniej niż 1 proc. respondentów zagłosowałoby na Porozumienie Jarosława Gowina. 

Badanie zostało zrealizowane między 14 a 19 października. Wzięły w nim udział 982 osoby. W części dotyczącej preferencji partyjnych - jak wskazała pracownia - uczestniczyło 671 osób, które zadeklarowały "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach. 

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 15 proc. nie potrafiło zdecydować, na kogo oddałoby głos. 

Reklama

Reklama

Reklama