Reklama

Reklama

Jarosław Kaczyński: Zrobiliśmy coś, co przejdzie do polskiej historii

"Zrobiliśmy coś, co przejdzie do polskiej historii i co zasługuje na pamięć. Pamiętajmy o tym i przypominajmy to sobie przynajmniej dwa razy do roku: 10 kwietnia i 10 listopada" - powiedział w niedzielę przed Pałacem Prezydenckim prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS dziękował tym, którzy uczestniczyli w Marszach Pamięci i tym, którzy je organizowali. Jak zaznaczył, tworzyli w ten sposób "ten swoisty ruch społeczny, ruch obrony podstawowych wartości, na których jest oparta nasza narodowa tradycja, ale także na których oparte jest nasze państwo".

"Zrobiliśmy coś, co powtarzam, przejdzie do polskiej historii i co zasługuje na pamięć. Pamiętajmy o tym i przypominajmy to sobie przynajmniej dwa razy do roku, przynajmniej 10 kwietnia i 10 listopada. Niech ta tradycja trwa" - powiedział Kaczyński.

Marsz Pamięci, który w niedzielę, 10 listopada, przeszedł spod archikatedry św. Jana Chrzciciela na Plac Piłsudskiego, miał na celu uczczenie pamięci tych, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku.

Reklama

"Dobra decyzja społeczeństwa"

Kaczyński wskazywał, że minął pierwszy rok drugiego stulecia po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. 

"Przyniósł nam dobre wieści, przyniósł dobrą decyzję społeczeństwa - zmiana, którą wprowadzamy od 2015 r., którą wprowadza PiS i jego sojusznicy, może być kontynuowana. Mogą być kontynuowane te wszystkie przedsięwzięcia, które służą społeczeństwu, ale które jednocześnie odwołują się do tych wartości, które były drogie wielu pokoleniom Polaków: do polskiej suwerenności, do niepodległości" - mówił Kaczyński w wystąpieniu na Placu Piłsudskiego.

"Stąd szczególne znaczenie jutrzejszego święta, stąd także konieczność spojrzenia na nasze zadania właśnie w świetle tej podstawowej prawdy o tym, że by zwyciężać, trzeba być gotowym do czynu, ale trzeba także różne sprawy przemyśleć, trzeba postępować krok po kroku, trzeba wiedzieć, co najpierw, co potem, trzeba zdawać sobie sprawę, jaka jest realna sytuacja, trzeba umieć na zmianę sytuacji reagować" - dodał prezes PiS.

Kaczyński o chrześcijańskiej cywilizacji

"Będziemy realizować polską politykę niepodległościową, będziemy bronić polskiej suwerenności zarówno w sferze politycznej, gospodarczej jak i w sferze dziś tak ważnej - w sferze kultury i obyczaju" - zapewnił prezes PiS w wystąpieniu na Placu Piłsudskiego.

"Będziemy dążyć do tego, by Polska wypełniała swoją historyczną misję, bo nasz naród taką misję ma i musi ją wypełnić. Tą misją jest podtrzymanie wszystkiego tego, co jest fundamentem naszej chrześcijańskiej cywilizacji. Powtarzam, będziemy szli tą drogą, i ta droga, jeśli będzie dobrze przemyślana i przeprowadzona w sposób rozumny i z odwagą, doprowadzi nas do zwycięstwa" - oświadczył Kaczyński. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy