Jacek Mojkowski nie żyje. Redaktor naczelny magazynu "Forum" miał 61 lat
4 lipca zmarł Jacek Mojkowski, od 14 lat redaktor naczelny dwutygodnika "Forum", członek zarządu spółki wydającej m.in. "Politykę".

Jacek Mojkowski urodził się w 1954 roku. Skończył handel zagraniczny w SGPiS (dzisiejsza Szkoła Główna Handlowa).
Dziennikarską karierę zaczynał w "Życiu Warszawy", gdzie pracował kolejno jako dziennikarz działu miejskiego, reporter i publicysta ekonomiczny.W 1986 roku przeszedł do "Polityki". Pisał tam głównie o ekonomii, ale też był reportażystą i publicystą.
Współpracował m.in. z telewizyjną "Dwójką". Jako komentator pojawiał się w stacjachTok FM i TVN24.
W październiku 2001 Mojkowski został redaktorem naczelnym "Forum". Był żonaty, miał dwie córki.Zmarł 4 lipca 2015 roku. Jak pisze "Polityka", "Jacek odszedł, ale pozostawił po sobie coś niezwykle ważnego - wiele roczników pisma, które na trwałe zapisało się w historii polskiej prasy".