Reklama

Reklama

Jacek Jaworek poszukiwany. Wyniki sekcji zwłok rodziny zamordowanej w Borowcach

Wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały, że przyczyną śmierci członków rodziny Jacka Jaworka, były rany postrzałowe. Mężczyzna podejrzewany o zabójstwo jest poszukiwany od 10 lipca. We wtorek za Jackiem Jaworkiem wydano list gończy.

- Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują, że wszystkie trzy osoby zginęły w wyniku ran postrzałowych oddanych we wrażliwe życiowo rejony ciała. Było to łącznie 10 strzałów z broni kalibru 7,65 - powiedział prokurator Krzysztof Budzik z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Broni, z której zginęła rodzina, dotychczas nie odnaleziono.

Dąbrowa Zielona: Policja prosi, by nie chodzić do lasu 

52-letni podejrzany o zabójstwo brata, jego żony i syna Jacek Jaworek wciąż jest poszukiwany. W czwartek policja zwróciła się z prośbą do mieszkańców gminy Dąbrowa Zielona w powiecie częstochowskim oraz innych osób, aby w godzinach 18.00-6.00 przez kilka kolejnych dni powstrzymali się od przebywania na terenach leśnych w tej miejscowości. Ma to związek z działaniami służb w zakresie poszukiwań Jacka Jaworka oraz użyciem w tym miejscu specjalistycznego sprzętu.

Reklama

- Specyfika tych czynności wymaga, aby były prowadzone w nocy, nie mogę jednak ujawnić szczegółów - powiedział w piątek młodszy aspirant Kamil Sowiński z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. 

Trwa obława policji na Jacka Jaworka 

Poszukiwania Jacka Jaworka trwają od weekendu. W nocy z piątku na sobotę 52-latek miał zastrzelić swojego 44-letniego brata, jego żonę oraz ich 17-letniego syna. Drugi syn - 13-latek - zdołał uciec. Sprawca zbrodni zbiegł.

Od wtorku Jaworek poszukiwany jest listem gończym. Prokurator zdecydował o zaocznym przedstawieniu mu zarzutów potrójnego zabójstwa, co stało się podstawą wniosku o aresztowanie, zaakceptowanego we wtorek przez sąd.

Wiadomo, że Jacek Jaworek w ostatnim czasie mieszkał u brata po tym, jak opuścił zakład karny, gdzie odbywał dwumiesięczną karę zastępczą w związku z niepłaceniem alimentów. Mężczyzna nie miał zezwolenia na posiadanie broni.

Poszukiwany Jacek Jaworek

Dane poszukiwanego Jacka Jaworka policja opublikowała już w sobotę. Jednocześnie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alerty do mieszkańców trzech województw: śląskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego.

Poszukiwania cały czas trwają, a policja prosi o kontakt osoby, które widziały Jacka Jaworka. Należy kontaktować się z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112.

Jednocześnie funkcjonariusze uczulają, by samodzielnie nie podejmować działań, ponieważ Jacek Jaworek może być niebezpieczny. W pogotowiu są antyterroryści. Informacje o poszukiwanym mają policjanci ze wszystkich województw oraz Straż Graniczna.

Czytaj też:

Tragedia w Borowcach: Nowe fakty. 13-latek schował się przed mordercą

Alert RCB dla trzech województw ws. Jacka Jaworka. "Uwaga! Niebezpieczny przestępca!"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy