Reklama

Inne kraje chciały przekazać Polsce cudzoziemców. Opublikowano raport

Niemcy, Norwegia, Francja - między innymi te państwa chciały przekazać Polsce cudzoziemców w 2022 r. Straż Graniczna opublikowała raport, w którym informuje, że zaakceptowano 4,5 tys. takich wniosków.

- W 2022 r. państwa członkowskie UE chciały przekazać do Polski prawie 6,5 tys. uchodźców. Zaakceptowano wnioski dotyczące 4,5 tys. cudzoziemców - informuje Straż Graniczna na Twitterze. 

Niemcy, Francja, Norwegia. To głównie oni przekazują cudzoziemców

SG zaznacza, że w raporcie są ujęte osoby, które złożyły wniosek o ochronę międzynarodową w Polsce oraz ci, którzy nielegalnie przekroczyli polską granicę i udali się dalej na zachód kontynentu.

Zgodnie z komunikatem SG, w 2022 r. przekazano do Polski 510 takich osób. W pierwszej połowie 2023 r. planowane jest przekazanie ok. 2,5 tys. cudzoziemców. Uchodźcy są wysyłani do Polski głównie z Niemiec, Norwegii czy Francji

Reklama

Wyzwaniem dla Straży Granicznej jest sytuacja na granicach: polsko-białoruskiej oraz polsko-ukraińskiej. Zgodnie z danymi opublikowanymi na Twitterze, od początku inwazji Rosji na Ukrainę, strażnicy odprawili nieco ponad 9,5 mln osób z Ukrainy do Polski.

SG informuje także o próbach przedostania się z Białorusi do Polski. Cudzoziemcy, którzy chcą przekroczyć polską granicę z tego kierunku, pochodzą głównie z Bliskiego Wschodu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Straż Graniczna | uchodźcy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy