Reklama

Dziś jest niedziela handlowa? Sprawdź, czy 2 kwietnia sklepy są otwarte

Przynajmniej raz w tygodniu zastanawiamy się, czy teraz wypada niedziela handlowa. Ograniczenie handlu w niedziele i święta trwa w Polsce od marca 2018 roku. Pomimo to wciąż nie wszyscy się do tego przyzwyczaili i regularnie wybierają się na zakupy. Czy dziś, 2 kwietnia jest niedziela handlowa?

W trakcie roku tylko kilka niedziel jest handlowych. Zakaz sprzedaży mocno zmienił nawyki zakupowe Polaków. Jednak są niedziele, kiedy handel jest legalny. Na 2023 rok przypada 7 takich dni

Warto też wiedzieć, że nie wszystkie sklepy muszą przestrzegać zakazu handlu w niedzielę. Są to na przykład apteki, stacje benzynowe, kioski, czy sklepy z art. spożywczymi na dworcach i lotniskach. Jednak nie można całkowicie się na nie przestawić, ponieważ ceny, a także asortyment odbiegają od tych dostępnych w popularnych supermarketach.

Reklama

Niedziela handlowa w kwietniu. Czy 2 kwietnia sklepy są otwarte?

W tym roku pierwsza niedziela handlowa przypadła na 29 stycznia. Wtedy mieszkańcy Polski mogli standardowo udać się do ulubionego sklepu i kupić najpotrzebniejsze artykuły. Ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni przewiduje, że w kwietniu znów Polacy będą mogli zrobić zakupy standardowo.

Bardzo dobrą wiadomością dla osób, które zastanawiają się, czy dziś jest niedziela handlowa, będzie to, że przypada ona właśnie na 2 kwietnia. Niezbędne artykuły spożywcze w standardowych cenach można nabyć w tę niedzielę (2 kwietnia).

Czytaj również: Śnieg czy deszcz? Prognoza pogody na Wielkanoc zaskoczy

Niedziela handlowa na zakupy wielkanocne

Niedziela Palmowa jest dniem, który rozpoczyna Wielki Tydzień. W Niedzielę Męki Pańskiej będzie można nie tylko poświęcić palmę i rozpocząć uroczysty okres w roku liturgicznym, ale także zrobić pierwsze zakupy na Wielkanoc.

2 kwietnia bez przeszkód zrobimy zakupy nawet w dużych marketach takich, jak Biedronka, Lidl, Aldi, Auchan, Kaufland, Carrefour, Netto, Stokrotka czy Dino. Większość supermarketów i dyskontów jest dzisiaj czynna w godz. 8-20, jednak niektóre sklepy będą otwarte nawet w godz. 6-23. Warto więc przed udaniem się na zakupy odwiedzić oficjalną stronę internetową danego sklepu i sprawdzić dokładne godziny otwarcia.

Czytaj również:

Niedziela Palmowa 2023: Kiedy jest? Czy trzeba iść do kościoła na mszę?

Franciszek w szpitalu. Nowe informacje o stanie zdrowia papieża

Pogodowy rollercoaster. Silne ocieplenie i kolejny atak zimy

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy