Kraków: Dwoje dzieci zakażonych koronawirusem

Łukasz Szpyrka

Łukasz Szpyrka

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij

Dwoje dzieci z Krakowa uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa – dowiedziała się Interia. Oznacza to, że w Małopolsce koronawirusa wykryto już u 33 osób.

Dzieci przebywają w Szpitalu im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Ich stan jest dobry.

Ministerstwo Zdrowia dotychczas potwierdziło 31 przypadków zakażenia koronawirusem w województwie małopolskim. Dzieci ze szpitala im. Żeromskiego to kolejne dwa przypadki. Wobec tego liczba zarażonych w Małopolsce wzrosła do 33.

W pierwszym porannym komunikacie mowa była o trzech nowych przypadkach w Małopolsce, w południe Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych czterech. O dwóch nowych przypadkach MZ prawdopodobnie poinformuje w godzinach popołudniowych. Zgodnie z procedurami, weryfikacja "oficjalnego przypadku" musi przebiegać dwutorowo. Pierwsza część odbywa się w szpitalu, druga w stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Szpital im. Żeromskiego nie znajduje się co prawda na liście 19 szpitali jednoimiennych zakaźnych w Polsce, ale ma on oddział zakaźny dziecięcy. Dzieci zostały więc skierowane właśnie do tej placówki.

W przypadku dorosłych większość pacjentów kierowana jest do Szpitala Uniwersyteckiego, który zyskał status placówki jednoimiennej zakaźnej. Część pacjentów, jak np. dwie osoby zakażone z powiatu dąbrowskiego, przebywa w izolacji domowej.

Tymczasem w szpitalu im. Żeromskiego jest już jeden dorosły pacjent zarażony koronawirusem, który był pierwszym zdiagnozowanym przypadkiem w woj. małopolskim. Nie zostanie on jednak przeniesiony do Szpitala Uniwersyteckiego, a jego dalsze leczenie będzie odbywać się w szpitalu im. Żeromskiego.

Łukasz Szpyrka

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Szumowski: Nie czuję powiewu optymizmu
      Szumowski: Nie czuję powiewu optymizmuRMF
      INTERIA.PL
      emptyLike
      Lubię to
      Lubię to
      like
      0
      Super
      relevant
      0
      Hahaha
      haha
      0
      Szok
      shock
      0
      Smutny
      sad
      0
      Zły
      angry
      0
      Udostępnij
      Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
      Przejdź na