Reklama

Reklama

Wałbrzych: 13-latek dźgnął nożem byłego partnera matki. Mężczyzna nie żyje

Do tragedii doszło w czwartek późnym wieczorem, w jednym z budynków na wałbrzyskim Starym Zdroju. 13-latek pchnął śmiertelnie nożem 29-letniego mężczyznę, byłego partnera swojej matki. Według nieoficjalnych informacji chłopiec miał stanąć w obronie kobiety.

Mężczyzna - jak informuje lokalny portal dziennik.walbrzych.pl - to były konkubent matki nastolatka, a także ojciec jej dwójki młodszych dzieci. 

W mieszkaniu przy ul. Armii Krajowej, w którym doszło do tragedii, 29-latek miał przebywać za zgodą kobiety. Nie jest jednak jasne, co dokładnie się wydarzyło. Portal podaje nieoficjalnie, że chłopiec stanął w obronie matki, kiedy pijany mężczyzna wszczął awanturę.  

Był wielokrotnie karany

Zmarły Paweł G. był wielokrotnie karany, w tym za stosowanie przemocy wobec kobiety, a także za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Potwierdził to Prokurator Rejonowy z Wałbrzycha Marcin Witkowski. - Kobieta była już ofiarą przemocy - mówił Radiu Wrocław. 

Reklama

Policję na miejsce tragedii wezwał po godz. 20 sam 13-latek, który miał dokładnie opisać przebieg zajścia. - Wstępne okoliczności wskazują na to, że został zadany jeden cios nożem w okolice klatki piersiowej. Nie mamy informacji, aby 13-latek kiedykolwiek wcześniej dopuścił się czynów karalnych - przekazał prokurator Witkowski.

Karetka pogotowia przyjechała po godz. 20:20, szybko pojawił się również patrol policji, który znajdował się w pobliżu. Na pomoc mężczyźnie było już jednak za późno, medycy stwierdzili zgon.

W piątek przesłuchanie chłopca

- Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia, przeprowadziliśmy oględziny, podjęliśmy działania niecierpiące zwłoki. Sprawa w piątek zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego - powiedział Marcin Witkowski, w rozmowie z walbrzych.dlawas.info 

Nastolatek trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy. W piątek ma zostać przesłuchany.  

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy