Efekt halo w Polsce. Zjawisko uchwycono na Śnieżce
W miniony weekend na niebie można było zaobserwować zjawisko nazywane efektem halo. Udało się je uchwycić ze Śnieżki - najwyższego szczytu w Karkonoszach, a spektakularne zdjęcia opublikowali w mediach społecznościowych Lubuscy Łowcy Burz.

Halo to zjawisko optyczno-meteorologiczne, które pojawia się wokół Słońca lub Księżyca w postaci jasnych pierścieni światła, które czasami przybierają kolor tęczy. Halo powstaje, gdy światło załamuje się w chmurze zawierającej kryształki lodu. Zjawisko to może pojawić się na niebie zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.
W weekend efekt halo mogli obserwować m.in. mieszkańcy Dolnego Śląska. Zjawisko było widoczne na Śnieżce. Lubuscy Łowcy Burz opublikowali na Facebooku niezwykłe zdjęcia autorstwa Mariusza Froni, który uwiecznił na fotografiach efekt halo z najwyższego szczytu Karkonoszy.
"Złapać halo za dnia i w nocy w ciągu jednej doby na Śnieżce to jest wyczyn" - napisali w komentarzu Lubuscy Łowcy Burz. Internauci chętnie komentowali post, publikując przy okazji własne zdjęcia, na których udało im się uchwycić efekt halo. Okazuje się, że zjawisko było widoczne m.in. w Zakopanem, Białogardzie i Pobierowie (województwo zachodniopomorskie), województwie lubuskim, a także na Słowacji.