Reklama

Reklama

W Karkonoszach zrobiono ciekawe zdjęcie. Jeden szczegół przykuwa uwagę

Śnieg w sierpniu? Okazuje się, że tak. Takim właśnie zdjęciem zaskoczył Karkonoski Park Narodowy na Twitterze. Fotografia ukazuje ostatni fragment pokrywy śnieżnej z zeszłej zimy.

Śnieg zauważono w Małym Śnieżnym Kotle o głębokości ok. 300 metrów. Polodowcowe Śnieżne Kotły położone są w zachodniej części Karkonoszy między Wielkim Szyszakiem a Łabskim Szczytem.

3 sierpnia? A w Karkonoszach dalej śnieg

"3 sierpnia. Śnieg nadal leży w Śnieżnych Kotłach. Ostatni fragment pokrywy z zeszłej zimy" - możemy przeczytać na profilu Karkonoskiego Parku Narodowego na Twitterze. Do wpisu dołączone są dwa zdjęcia

"Ostatni płat śniegu w Karkonoszach"

Jak długo jeszcze śnieg utrzyma się w Karkonoszach? Tego służby parku na razie nie prognozują. Być może dlatego, że 20 lipca KPN opublikował podobne zdjęcie z opisem mówiącym o tym, że śnieg "raczej już jednak długo nie przetrwa".

Reklama

"Ostatni płat śniegu w Karkonoszach. W Małym Kotle Śnieżnym. Jak mówi nasz klimatolog Krzysztof Krakowski, ten śnieg spadł na początku stycznia. W ubiegłym roku śnieg zniknął w Karkonoszach 19 lipca, czyli w tym roku trwa dłużej. Raczej już jednak długo nie przetrwa" - brzmiał post KPN.

Karkonosze: Jak długo śnieg się jeszcze utrzyma?

Tymczasem minęły dwa tygodnie, a resztki śniegu nadal wytrwale zalegają w Śnieżnych Kotłach. I to pomimo fali upałów, którą niedawno doświadczyliśmy w Polsce.

Z wpisów KPN na Twitterze można dowiedzieć się, że w zeszłym roku śnieg zniknął w Karkonoszach 19 lipca. W tym roku - jak widać - trzyma się znacznie dłużej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy