Reklama

Reklama

Plażowiczka znalazła list w butelce sprzed ponad 100 lat

​Pochodzący sprzed 100 lat list w butelce z Wielkiej Brytanii znalazła plażowiczka na niemieckiej wyspie Amrum na Morzu Północnym. To być może najstarsze na świecie znane znalezisko tego rodzaju.

Jak donosi w środę lokalny portal informacyjny, kobieta, która znalazła butelkę leżącą na piasku, odesłała znajdującą się w środę kartkę pocztową do nadawcy - brytyjskiego towarzystwa naukowego (Marine Biological Association of the United Kingdom) z siedzibą w Plymouth.

Butelka została wyrzucona do morza między 1904 a 1906 r. w ramach eksperymentu. Ogółem na potrzeby projektu do wody trafiło ponad 1000 butelek - przekazało stowarzyszenie w oświadczeniu.

Dotychczas za najstarszy na świecie znany list w butelce uchodziła przesyłka z 1913 r., znaleziona w 2014 r. w Zatoce Kilońskiej.

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy