Autonomiczne wózki widłowe – poznaj rozwiązania przyszłości w transporcie magazynowym

Artykuł sponsorowany

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij

W nowoczesnych magazynach i zakładach produkcyjnych coraz częściej stawia się na autonomiczne rozwiązania. Wśród nich można wyróżnić zwłaszcza wózki widłowe, które są w stanie poruszać się bez udziału operatora. Jak działają takie urządzenia i dlaczego warto w nie zainwestować?

Wózki autonomiczne do transportu na platformach
Wózki autonomiczne do transportu na platformachsponsorowane

Czym są autonomiczne wózki widłowe?

Autonomiczne wózki widłowe, to roboty mobilne, które samodzielnie poruszają się po magazynie, korzystając z wyznaczonych tras. Używa się ich do zadań powtarzalnych, najczęściej do przyjmowania towarów w magazynie i ich przenoszenia do pomieszczeń produkcyjnych lub odwrotnie. Autonomiczne pojazdy można też zsynchronizować z systemem zarządzania magazynem.

Jakie możliwości dają autonomiczne wózki widłowe?

Autonomiczny wózek widłowy może pracować bez przerwy. Dzięki temu sprawdzi się doskonale w trybie wielozmianowym. Zapewnia ciągły przepływ materiałów, bez zbędnych przestojów i udziału operatorów. Może pokonywać zarówno bardzo krótkie, jak i dłuższe trasy transportowe. Co więcej, da się go zsynchronizować również z narzędziami ręcznymi.

Autonomiczne wózki widłowe wyposaża się też w systemy, które śledzą ich pracę. Na tej podstawie przygotowują one bazy danych, które można następnie analizować. Pozwala to na odkrycie potencjału do poprawy i zwiększenia wydajności pracy przedsiębiorstwa
tłumaczy specjalista z firmy Jungheinrich oferującej wózki widłowe, w tym te autonomiczne

Dlaczego warto zainwestować w automatyczny wózek widłowy?

Autonomiczny wózek widłowy niesie za sobą szereg korzyści. Najważniejsze z nich to:

  • oszczędność pieniędzy - dzięki takim narzędziom nie trzeba zatrudniać dodatkowych pracowników odpowiedzialnych za przewóz towarów między magazynem a halą produkcyjną;
  • możliwość stałej pracy - co nie jest osiągalne w przypadku ludzi. Maszyny są w stanie pracować niemal przez cały czas, w zależności od zastosowanych w nich systemów ładowania;
  • zbieranie danych, które są potrzebne do optymalizacji procesów - maszyny gromadzą informacje, na podstawie których można szukać kolejnych pól do oszczędności czasu i pieniędzy;
  • możliwość wyeliminowania błędów ludzkich - jeśli wózki zostaną poprawnie zsynchronizowane z pozostałymi sektorami;
  • szybszy transport - co minimalizuje przestoje w pracy na kolejnych stanowiskach;
  • bezpieczeństwo - wózki autonomiczne mają wbudowane systemy, które pozwalają na rozpoznawanie przeszkód i odpowiednie reagowanie. Dzięki temu znika ryzyko kolizji w wyniku ludzkich błędów.

Automatyczne wózki widłowe można także zsynchronizować z innymi inteligentnymi rozwiązaniami do zarządzania magazynem, co pozwala jeszcze skuteczniej usprawnić pracę. Takie pojazdy będą kompatybilne też z kolejnymi technologiami wdrażanymi w późniejszym czasie.

Gdzie sprawdzą się autonomiczne wózki widłowe?

Autonomiczne wózki widłowe sprawdzą się w niemal każdym nowoczesnym zakładzie produkcyjnym. Pozwalają na przewożenie surowców, półproduktów i gotowych produktów. Są chętnie wybierane w branży technologicznej czy chemiczno-farmaceutycznej. To uniwersalne rozwiązanie, które przyspiesza i ułatwia procesy w firmach z prawie wszystkich sektorów.

Artykuł sponsorowany

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Przejdź na