Reklama

Reklama

Uwaga na tabletki na odchudzanie

Wystarczy kupić tabletki i waga będzie spadać - tak reklamowane są suplementy diety wspomagające odchudzanie. Okazuje się jednak, że tracimy jedynie pieniądze, a nie centymetry w pasie.

Dyrektor Narodowego Instytutu Leków profesor Zbigniew Fijałek podkreśla, że dostępne w aptekach preparaty na odchudzanie są nieskuteczne, o czym może świadczyć coraz większa liczba osób z nadwagą w krajach bogatych.
Joanna Myszkowska - Ryciak z Polskiego Towarzystwa Dietetyki dodaje, że suplementy na odchudzanie poprawiają tylko nieznacznie przemianę materii, nie powodują zmniejszenia masy ciała.
Niebezpieczne dla zdrowia mogą być natomiast środki odchudzające kupowane przez internet lub na bazarach. Profesor Zbigniew Fijałek podkreśla, że tabletki niewiadomego pochodzenia zazwyczaj zawierają substancje szkodliwe. Najczęściej jest to zakazana sibutramina, która działa jak narkotyk na układ nerwowy powodując, że nie czujemy głodu. Chińskie tabletki odchudzające mogą zawierać również pestycydy, środki przeczyszczające lub substancje stosowane w lekach przeciwcukrzycowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy