Reklama

Reklama

Zamieszki w Holandii. Zwolle wprowadza godzinę policyjną

Z obawy przed zamieszkami w mieście Zwolle we wschodniej części Niderlandów wprowadzono w poniedziałek godzinę policyjną. Mieszkańcy nie mogą opuszczać domów między 16:30 a 5 rano. W ciągu ostatnich kilku dni w wielu holenderskich miastach doszło do starć z policją w związku z protestami przeciwko wprowadzanym koronawirusowym restrykcjom.

Burmistrz liczącego 130 tys. mieszkańców Zwolle zdecydował się na ten krok ze względu na sygnały o zamieszkach, do których miałoby dojść podczas zaplanowanej na wieczór demonstracji.

- Manifestacja nie była zarejestrowana - powiedział stacji RTV Oost burmistrz Peter Snijders, dodając, że władze otrzymały sygnały, że protestujący planują wszczęcie awantur z policją.

Gmina zaapelowała do mieszkańców i przedsiębiorców, aby zabezpieczyli rowery, doniczki oraz ławki.

Przez weekend w wielu holenderskich miastach dochodziło do zamieszek, podczas których protestujący ścierali się z policją. Rozpoczęły się one w piątek w Rotterdamie, kiedy to nielegalna demonstracja przeciwników rządowej polityki walki z COVID-19 przemieniła się w regularna bitwę z funkcjonariuszami sił bezpieczeństwa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy