Reklama

Reklama

Władze Wietnamu zapowiadają walkę z przemytem ludzi

Władze Wietnamu zapowiadają walkę z przemytem ludzi. Rzecznik tamtejszego MSZ poinformował o oficjalnej nocie, jaką wietnamska ambasada otrzymała od policji w Essex, gdzie ponad tydzień temu w ciężarówce znaleziono zwłoki 39 imigrantów.

Rzecznik wietnamskiego MSZ na stronie internetowej resortu dyplomacji poinformował, że władze Wietnamu współpracują ściśle z brytyjską policją w celu identyfikacji ofiar. 

Obecnie przyjmuje się, że wszystkie 39 osób, które odnaleziono w naczepie ciężarówki w Essex to Wietnamczycy. 

W piątek władze Wietnamu poinformowały o aresztowaniu dwóch osób, które miały uczestniczyć w operacji nielegalnego przerzutu wietnamskich imigrantów do Wielkiej Brytanii. Wietnamskie MSZ potępiło proceder przemytu ludzi, apelując o surowe konsekwencje dla osób zamieszanych w jego organizację.

Reklama

Do makabrycznego odkrycia doszło w nocy z 22 na 23 października w parku przemysłowym Waterglade Industrial Park, ok. 30 km na wschód od Londynu. Ciała znajdowały się w kontenerze-chłodni umieszczonym na naczepie ciężarówki. Kontener przypłynął tej samej nocy z belgijskiego Zeebrugge do angielskiego portu Purfleet, gdzie odebrał go kierowca ciężarówki, która - jak się przypuszcza - przyjechała z Irlandii Północnej.

Więcej na ten temat TUTAJ. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL