Reklama

Reklama

USA: Strzelanina w stanie Maryland. Są ofiary

W miasteczku Smithsburg w amerykańskim stanie Maryland doszło w czwartek do strzelaniny. Według policji zginęły co najmniej trzy osoby. Jak powiadomiło biuro szeryfa hrabstwa Washington, napastnik został postrzelony przez funkcjonariuszy i zabrany do szpitala.

Jak podaje lokalny oddział telewizji NBC, do strzelaniny doszło około godziny 14:30 miejscowego czasu (20.30 w Polsce) w fabryce w miasteczku Smithsburg w stanie Maryland na wschodzie USA.

Sprawca otworzył ogień do pracowników zakładu, zabijając trzy osoby i raniąc cztery inne, z których jedna jest w stanie krytycznym.

Sprawca, uciekł z miejsca zbrodni samochodem. Policja ruszyła w pościg i zdołała zatrzymać pojazd napastnika, po czym wywiązała się strzelanina. Zarówno napastnik, jak i jeden z funkcjonariuszy zostali ranni i przebywają w szpitalu.

Reklama

Jak dotąd nie podano tożsamości sprawcy, poza faktem że jest to mężczyzna. Nie wiadomo też, jakie były jego motywy i jakiej broni użył.

Według organizacji Gun Violence Archive w Stanach Zjednoczonych w tym roku doszło do 254 masowych strzelanin, a więc takich, w których obrażenia odniosły więcej niż 4 osoby.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy