Reklama

Reklama

Tragiczny pożar w kościele. Władze: 41 ofiar

Egipskie ministerstwo zdrowia informuje o 41 ofiarach i 55 rannych. To efekt pożaru, jaki wybuchł w jednym z kościołów w Gizie. Na opublikowanych w sieci nagraniach widać ludzi, którzy próbują wydostać się z płonącego budynku.

Początkowo Reuters informował o 35 osobach, które zginęły w pożarze kościoła w Gizie. Informacje potwierdziły dwa źródła w egipskich służbach bezpieczeństwa. Następnie w egipskich mediach pojawiły się doniesienia o 41 ofiarach. Taką informację podał Koptyjski Kościół Ortodoksyjny. 

Przed godziną 14:00 informację oficjalnie potwierdziło egipskie ministerstwo zdrowia. 

Tysiące wiernych w świątyni

Do pożaru doszło w trakcie nabożeństwa, kiedy w świątyni Abu Sefein było zgromadzonych pięć tysięcy wiernych. Ogień wywołał panikę.

W sieci pojawiły się zdjęcia. Widać na nich skalę pożaru i zniszczenia wewnątrz budynku.

Reklama

Egipskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że na miejsce zdarzenia wysłano 37 karetek. Do szpitali w Gizie i Kairze trafiło 55 osób.

Sky News Arabia przekazało, że władze wszczęły dochodzenie w sprawie pożaru. Według AP wstępna analiza policji wskazuje na zwarcie elektryczne.

Prezydent Egiptu Abd al-Fattah as-Sisi przekazał kondolencje ofiarom pożaru. Na Twitterze napisał również, że polecił wszystkim odpowiednim służbom 

Do tragedii doszło w świątyni Kościoła koptyjskiego. Koptowie są największą społecznością chrześcijańską na Bliskim Wschodzie. W Egipcie społeczność liczy co najmniej 10 milionów osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy