Reklama

Silne trzęsienie ziemi w Iranie. Co najmniej trzy osoby nie żyją

W trzęsieniu ziemi o magnitudzie 5,9, które w sobotę wieczorem nawiedziło północno-zachodni Iran, w pobliżu granicy Turcji zginęły trzy osoby, a 816 zostało rannych - poinformowały władze lokalne.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,9 wystąpiło na głębokości 15 km, a jego epicentrum znajdowało się 8 km od zamieszkanego przez ok. 200 tys. osób miasta Choj w prowincji Azerbejdżan Zachodni - przekazało Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC).

- Jak dotąd, z powodu trzęsienia zginęły trzy osoby, a 816 zostało rannych - poinformował Mohammad Sadegh Motamedian, gubernator Azerbejdżanu Zachodniego cytowany przez irańską agencję IRNA.

Wcześniej informowano, że kataklizm wyrządził poważne zniszczenia w Choj.

Reklama

W sieci pojawiają się domysły, że niedzielnie trzęsienie ziemi może mieć związek z atakiem na fabrykę dronów dostarczanych Rosji.

"Hipoteza: Trzęsienie ziemi spowodowane eksplozjami podziemnych obiektów zbrojeniowych?" - napisał korespondent "Kyiv Post" Jason Jay Smart.

Iran znajduje się na styku płyt tektonicznych, przez co często dochodzi tam do trzęsień ziemi. 18 stycznia, również w pobliżu Choj doszło do trzęsienia, w którym zostało rannych kilkaset osób. 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Iran | trzęsienie ziemi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy