Reklama

Rosja: Próbował ukraść ciało Lenina z mauzoleum

Nietrzeźwy mężczyzna próbował włamać się do mauzoleum Włodzimierza Lenina na Placu Czerwonym w Moskwie i ukraść jego ciało. Włamywacz został zatrzymany przez policję. Prawdopodobnie cierpi na zaburzenia psychiczne.

Do incydentu doszło w poniedziałek nad ranem. Mężczyzna został zatrzymany podczas próby włamania do mauzoleum Włodzimierza Lenina - podaje agencja TASS. Włamywacz chciał ukraść ciało byłego przywódcy partii komunistycznej. 

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy i prawdopodobnie cierpi na zaburzenia psychiczne. 

Nexta informuje, że włamywacz ma 42-lata. W trakcie zatrzymania nie potrafił logicznie wyjaśnić, po co przyszedł do mauzoleum. 

Mauzoleum Lenina w Moskwie. Zwiedzający mogą podziwiać mumię

Włodzimierz Lenin zmarł 21 stycznia 1924 roku w Gorkach pod Moskwą. Biuro Polityczne Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego zdecydowało o zabalsamowaniu ciała i budowie mauzoleum. Sam Lenin chciał zostać skremowany i pochowany w Piotrogrodzie (dzisiejszym Sankt Petersburgu - red). 

Reklama

Obecnie mumia Lenina dwa razy w tygodniu poddawana jest specjalistycznym zabiegom, a co 18 miesięcy przeprowadzane są prace konserwacyjne. 

Mauzoleum jest otwarte dla zwiedzających. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lenin | Moskwa | Mauzoleum Lenina | Włodzimierz Lenin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy