Reklama

Reklama

Przemycił do Korei Północnej serial "Squid Game". Skazano go na śmierć

Mężczyzna, który przemycał do Korei Północnej z Chin kopie serialu "Squid Game" został skazany na śmierć przez rozstrzelanie. Informację przekazało nadające z USA radio Free Asia. Podano również, że uczeń, który kupił od niego nośnik z serialem, usłyszał wyrok dożywocia.

Serial "Squid Game", który stał się międzynarodowym przebojem Netflixa, jest zakazany w Korei Północnej. 

Mężczyzna, który przemycał serial do kraju i sprzedawał jego kopię został zatrzymany i skazany na śmierć, po tym, jak władze przyłapały siedmiu uczniów jednej ze szkół średnich na jego oglądaniu. 

Radio Free Asia podaje, że wyrok zostanie wykonany przez pluton egzekucyjny przez rozstrzelanie. 

Nowe prawo i kara śmierci

Uczeń, który kupił od mężczyzny dysk z serialem usłyszał wyrok dożywocia. Sześciu innych uczniów, którzy oglądali serial, zostało skazanych na pięć lat ciężkich robót. Nauczyciele, w szkole w której oglądano serial, także ponieśli konsekwencję - zostali zwolnieni i grozi im wygnanie do pracy w kopalniach. 

Reklama

Aresztowanie studentów jest pierwszym przypadkiem, w którym rząd stosuje nowo uchwaloną ustawę o "eliminowaniu reakcyjnej myśli i kultury".

Prawo, ogłoszone w zeszłym roku, przewiduje karę śmierci za oglądanie, przechowywanie lub rozpowszechnianie mediów z Korei Południowej i USA.

Reklama

Reklama

Reklama