Reklama

Reklama

Podczas awarii Facebooka 70 mln osób zainstalowało rosyjski komunikator Telegram

W czasie poniedziałkowej, sześciogodzinnej awarii Facebooka oraz należących do niego platform Messenger, WhatsApp i Instagram, 70 mln osób dołączyło do użytkowników komunikatora Telegram - przekazał twórca tego serwisu Paweł Durow.

"Dzienne tempo rozwoju Telegramu przekroczyło normę o rząd wielkości i w ciągu jednego dnia powitaliśmy ponad 70 mln uchodźców z innych platform" - napisał Durow na swym kanale w Telegramie. W poniedziałek bez dostępu do mediów społecznościowych Facebooka było około 3,5 mld użytkowników.

Wiceszefowa KE: Giganci powinni mieć więcej konkurentów

Władze Rosji ogłosiły, że incydent ten wskazuje na słuszność ich decyzji dotyczących rozwoju krajowych platform internetowych i serwisów społecznościowych.

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Margrethe Vestager oceniła, że awaria serwisów dowiodła, jak ryzykowne jest poleganie na kilku wielkich graczach na tym rynku i podkreśliła, że giganci internetu powinni mieć więcej konkurentów.

Reklama

Zarząd Facebooka przekazał we wpisie na blogu, że za sześciogodzinną awarią platform stała "błędna zmiana konfiguracji".

Facebook. Kto stracił, a kto wygrał na awarii

Według programu Downdetector, który monitoruje działanie sieci, awaria Facebooka była największą, jaką kiedykolwiek odnotował.

Użytkownicy serwisów Facebooka przerzucili się w poniedziałek również na konkurencyjnego Twittera oraz TikToka. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje