Reklama

"Pieseł" z memów ciężko chory. Ma białaczkę i zapalenie wątroby

"Pieseł" znany z memów, czyli Kabosu, pies rasy shiba inu, jest poważnie chory na białaczkę i zapalenie wątroby - poinformowała jego właścicielka, przedszkolanka Atsuko Sato na Instagramie. Jak dodała, 17-letnie zwierzę otrzymuje "siłę z całego świata".

W Wigilię Bożego Narodzenia 17-letni Kabosu przestał jeść i pić, ale po kilku dniach i po przyjęciu antybiotyków odzyskał apetyt - przekazała jego opiekunka we wtorkowym wpisie w mediach społecznościowych.

Kabosu stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zwierząt w internecie, kiedy jego zdjęcie z 2010 roku, na którym pozuje z założonymi na siebie łapami i pytającym wyrazem odwróconego do widza pyszczka rozprzestrzeniło się na takich portalach jak Reddit, Tumblr czy 4Chan.

Mem przedstawia Kabosu otoczonego kolorowymi tekstami pisanymi przy użyciu fontu Comic Sans, wśród których często pojawia się słowo "wow".

Reklama

Pies znany z memów. Pomagał w walce z rosyjską dezinformacją

W 2022 roku Kabosu stał się twarzą internetowego ruchu wspierającego Ukrainę i walczącego z rosyjską dezinformacją NAFO, skrótu od North Atlantic Fellas Organization, który swoją nazwą nawiązuje do Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego NATO.

Sato w ostatnich postach na temat Kabosu informowała, że pies był ciężkim stanie i podziękowała jego fanom za wsparcie, pisząc, że znany z memów pupil "dostaje siłę z całego świata". 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Japonia | memy | shiba inu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy