Reklama

​Niemcy: Ambasador Przyłębski kończy swoją misję dyplomatyczną w Berlinie

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prof. Andrzej Przyłębski kończy swoją misję dyplomatyczną w Berlinie. Poniedziałek jest jego ostatnim dniem na stanowisku Ambasadora RP w Niemczech - potwierdziła rzeczniczka prasowa ambasady Magdalena Szuber-Zasacka.

Ambasador Przyłębski już w listopadzie ubiegłego roku, podczas uroczystego koncertu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, zapowiedział, że pozostanie w stolicy Niemiec tylko do końca stycznia. Podkreślał wówczas, że ambasada w Berlinie jest jedną z kluczowych polskich placówek zagranicznych na świecie.

Przyłębski był ambasadorem przez niemal sześć lat

Przyczyny priorytetowej pozycji polskiej placówki w Niemczech są oczywiste - "sąsiedztwo Polski i Niemiec jest trudne historycznie i niezwykle ważne gospodarczo. Niemcy mają fundamentalne znaczenie dla kierunku rozwoju, a tym samym także dla dobrobytu Unii Europejskiej" - mówił wówczas Przyłębski. 

Reklama

Blisko sześć lat pełnienia mandatu ambasadora w Niemczech określił jako bardzo intensywne, naznaczone wieloma ważnymi przemówieniami, wykładami i wywiadami.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Przyłębski | Niemcy | ambasador Polski w Niemczech

Reklama

Reklama

Reklama