Reklama

Reklama

"Nie" dla mężczyzn jedzących mięso. PETA wzywa do strajku seksualnego

Międzynarodowa organizacja PETA wzywa do strajku seksualnego przeciwko mężczyznom, którzy jedzą mięso. Jak twierdzi organizacja zajmująca się prawami zwierząt, ma to "uratować świat". Przedstawione stanowisko spotkało się z oburzeniem w Niemczech. Dodatkowo PETA wezwała do zwiększenia podatku od mięsa dla mężczyzn.

- Kobiety powinny nałożyć zakaz seksu na mężczyzn, którzy jedzą mięso, ponieważ są oni odpowiedzialni za większą emisję gazów cieplarnianych - powiedziała w środę grupa zajmująca się prawami zwierząt, cytowana przez "The Daily Telegraph". Jak dodano, kobiety muszą "zainicjować strajk seksualny, aby uratować świat". 

Niemcy. Strajk seksualny? Wszystko przez kiełbaski

Niemiecki oddział PETA wskazał na badania, przeprowadzone w zeszłym roku przez czasopismo naukowe "Plos One", które wykazały, że mężczyźni powodują o 41 proc. więcej zanieczyszczeń niż kobiety, ponieważ jedzą więcej mięsa - przekazuje brytyjski dziennik.

Reklama

PETA wskazuje, że taka "toksyczna męskość" wymaga nawet zakazu posiadania dzieci. 

- Wszyscy ich znamy, ojców z przedmieść z butelkami piwa i szczypcami do grilla, skwierczącymi 70-centowymi kiełbaskami na grillu za 700 euro - powiedział Daniel Cox z PETA Niemcy, oskarżając ojców o udowodnienie swojej męskości poprzez widoczne spożycie mięsa.

- Cukinia dodana przez gościa jest podejrzliwa i tylko niechętnie tolerowana - dodał, zanim powiedział Niemcom, by przeszli na weganizm, aby zapewnić swoim dzieciom planetę, "na której warto żyć".

Wezwanie do strajku seksualnego znalazło się na pierwszej stronie niemieckiego dziennika "Bild", który pisze: "Zgodnie z zimną logiką radykalnych obrońców praw zwierząt każdy, kto zamawia kiełbaskę na stadionie, lubi grillować stek latem lub nie chce się obejść bez sznycla, nie jest już godny reprodukcji"

Inne światło na sytuację rzuca wypowiedź Jessici Stahl, 36-letniej sprzedawczyni kiełbasek z północnego miasta Schneverdingen, która powiedziała "Bildowi": - Zaniemówiłam, jestem kompletnie zszokowana tym stwierdzeniem. Sprzedaję kiełbaski zawodowo i przychodzi do mnie więcej kobiet niż mężczyzn.

Niemcy. Wysoki podatek od mięsa jednym z postulatów

PETA nawołuje również do "wysokiego 41-procentowego podatku od mięsa dla mężczyzn". 

Celem ma być uratowanie planety przed zmianami klimatu, do których przyczynia się rolnictwo.

- Teraz istnieją naukowe dowody na to, że toksyczna męskość szkodzi klimatowi - mówił Cox, dodając, że "zakaz seksu lub prokreacji dla wszystkich jedzących mięso mężczyzn byłby również celowy w tym kontekście".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy