Reklama

Nestor najbogatszej rodziny w Wielkiej Brytanii nie żyje. Miał 87 lat

W wieku 87 lat zmarł nestor najbogatszej rodziny w Wielkiej Brytanii - Srichand Hinduja. W 2022 roku miliarder znalazł się na topowej liście "Sunday Times", a jego majątek szacowano na 28,5 mld funtów. Dochodowe przedsiębiorstwo zostało założone przez jego ojca - startowało od handlowania dywanami i suszonymi owocami.

Urodzony w Indiach nestor najbogatszej brytyjskiej rodziny cierpiał na demencję. 

Jak poinformowała jego rodzina, Srichand Hinduja - czy też SP, jak był nazywany - "odszedł spokojnie w czwartek rano" w wieku 87 lat.

"SP był wizjonerskim tytanem przemysłu i biznesu, humanistą i filantropem. Na drodze swojego życia spotkał niezliczoną ilość ludzi. Jesteśmy mu dozgonnie wdzięczni za każdą chwilę, którą z nim spędziliśmy" - napisali najbliżsi w specjalnym oświadczeniu.

Nie żyje głowa najbogatszej rodziny w Wielkiej Brytanii. Srichand Hinduja miał 87 lat

Jak donosi CNN, sam Hinduja i jego młodszy, 83-letni brat Gopichand w 2022 roku znaleźli się po raz czwarty na liście najbogatszych Brytyjczyków czasopisma "Sunday Times"

Reklama

Ich majątek szacowano na wartości 28,5 mld funtów netto (około 150 mld złotych - red.).

Grupa Hinduja, której SP był wieloletnim prezesem, została założona w 1914 roku przez ojca miliarderów Parmananda Deepchanda Hinduję, który handlował dywanami i suszonymi owocami z Iranu. Jego synowie przenieśli przedsiębiorstwo na Wyspy Brytyjskie w latach 70. 

Obecnie koncern jest właścicielem wielu spółek, zajmujących się bankowością, chemikaliami, sektorem IT i motoryzacją. Głównie w Indiach oraz ponad 30 innych krajach Grupa Hinduja zatrudnia blisko 200 tys. osób.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wielka Brytania | najbogatszy | nie żyje

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy