Reklama

Łukaszenka i Putin omówili współpracę w sferze obronności

Aleksandr Łukaszenka i Władimir Putin rozmawiali o współpracy Białorusi i Rosji w sferze obronności - informuje państwowa białoruska agencja BiełTA, powołując się na służby prasowe Łukaszenki.

"Poruszono aktualne kwestie współpracy białorusko-rosyjskiej, w szczególności w sferze obronności" - podały służby prasowe Łukaszenki. Jak dodały, wśród tematów był też program nadchodzącej wizyty Łukaszenki w Rosji. 29 grudnia w Petersburgu spotka się on z Putinem.

Wcześniej informowano, że Łukaszenka weźmie udział w nieformalnym szczycie Wspólnoty Niepodległych Państw w Petersburgu w dniach 28-29 grudnia.

Stanowisko Polski

Zdaniem polskich służb, Rosja i Białoruś współpracują, by zaszkodzić Polsce

"Białoruska propaganda kontynuuje działania informacyjne wymierzone w Polskę. Pretekstem są informacje o zebraniu 'dowodów' rzekomych zbrodni Polski popełnionych na granicy z Białorusią" - napisał na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Reklama

"W narracji obecnej w białoruskich i rosyjskich mediach widać wyraźnie próbę umiędzynarodowienia 'dowodów' zgromadzonych przeciwko RP" - dodał.

Jego zdaniem, białoruskie - jak zaznaczył - "'śledztwo' będzie próbą prowadzenia dalszych działań politycznych przeciwko Polsce". "Reżim Łukaszenki i wspierająca go Rosja będą sięgać po różne mechanizmy realizowania działań przeciwko Polsce" - ocenił.


PAP
Dowiedz się więcej na temat: Białoruś | Rosja | Aleksandr Łukaszenka | Władimir Putin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy