Reklama

Reklama

Koronawirus w Danii. Władze znoszą restrykcje. Padła data

Dania znosi obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Jak przekazał rząd, restrykcje przestaną obowiązywać od 1 lutego. Dodatkowo COVID-19 w Danii nie będzie już traktowany jako "choroba krytyczna społecznie".

- Wierzymy, że przeszliśmy już fazę krytyczną pandemii - podkreśliła Mette Frederiksen, premier Danii. Tym samym potwierdziła wcześniejsze doniesienia mediów. - Dzięki wspólnym wysiłkom udało nam się przełamać związek między rosnącą liczbą zakażeń, a liczbą osób poważnie chorych i hospitalizowanych z powodu koronawirusa - tłumaczyła decyzję.

Koronawirus. Dania znosi obostrzenia

Jednocześnie od 1 lutego COVID-19 w Danii nie będzie już traktowany jako choroba krytyczna społecznie, czyli zagrażająca społeczeństwu.

Według ministra zdrowia Magnusa Heunicke, zmniejszenie obciążenia służby zdrowia przy rekordowych wzrostach liczby zakażeń było możliwe dzięki powodzeniu akcji szczepień.

Reklama

Frederiksen dodała, że mimo zniesienia restrykcji, Danię czeka jeszcze trudny okres. - W najbliższym czasie spodziewamy się większej liczby infekcji Covid-19, a z tego powodu będą problemy wynikające z licznych nieobecności - podkreśliła.

Koronawirus w Danii. "Epidemia może skończyć się za kilka tygodni"

Rząd Danii zdecydował o zniesieniu restrykcji, polegających m.in. na konieczności okazywania certyfikatów potwierdzających zaszczepienie oraz noszenia maseczek, po opinii wydanej przez komisję epidemiczną. Jej eksperci zarekomendowali utrzymanie do końca lutego obowiązku negatywnego testu dla podróżnych wjeżdżających do kraju. Na razie nie wiadomo, jaka będzie ostateczna decyzja rządu w tej sprawie.

Wcześniej Duńska Agencja Kontroli Chorób Zakaźnych wydała nową ocenę, w której stwierdziła, że epidemia koronawirusa może skończyć się w Danii za kilka tygodni. Prognoza opiera się na założeniu, że społeczeństwo uzyska odporność zbiorową, gdy zdecydowana większość ludzi przechoruje koronawirusa lub zostanie zaszczepiona.

W mającej 5,8 mln ludności Danii liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa przekracza w ostatnich dniach 40 tys. na dobę.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy