Reklama

"Kochanka Putina" porównała propagandowe media do kałasznikowa

- Dziś praca mediów w warunkach, w których żyjemy i walczymy dla naszego kraju, jest jak narzędzie walki. Jest w niej tak samo ważna jak karabin szturmowy Kałasznikowa - powiedziała w swoim wystąpieniu Alina Kabajewa, zwana przez media kochanką Władimira Putina. Była sportsmenka wzięła udział w uroczystej gali z okazji jubileuszu 15-lecia Narodowej Grupy Medialnej, w której pełni funkcję przewodniczącej rady nadzorczej.

Alina Kabajewa to była utytułowana gimnastyczka artystyczna. Dwukrotnie sięgała po medale olimpijskie - brąz w 2000 roku w Sydney oraz złoto w 2004 roku w Atenach. Po zakończeniu kariery sportowej zajęła się działalnością polityczną. Była deputowaną partii Jedna Rosja. Podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Soczi była jedną z osób, które zapalały znicz olimpijski. 

Nagranie z wystąpienia Aliny Kabajewej podczas jubileuszowej gali opublikował w mediach społecznościowych Anton Heraszczenko, były wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy. Od 2014 roku Kabajewa jest przewodniczącą rady nadzorczej Narodowej Grupy Medialnej. 

Reklama

Alina Kabajewa o mediach: Są jak narzędzie walki

- Drodzy przyjaciele, składam wam wszystkim gratulacje z okazje naszej rocznicy. Życzymy wszystkim tu obecnym sukcesów. Nasz naród potrzebuje tego sukcesu, ponieważ dziś praca mediów w warunkach, w których żyjemy i walczymy dla naszego kraju, jest jak narzędzie walki. Jest w niej tak samo ważna jak karabin szturmowy Kałasznikowa. I wiedzą to korespondenci wojenni. Bierzmy się do pracy. Dziękuję! - mówiła.

Alina Kabajewa jest nazywana "kochanką Putina" lub "nieoficjalną pierwszą damą Rosji". Jej związek z Władimirem Putinem nigdy nie został oficjalnie potwierdzony. O ślubie Kabajewej i rosyjskiego przywódcy pisał m.in Aleksiej Nawalny. Według medialnych doniesień byłą gimnastyczka poznała się z Władimirem Putinem w 2008 roku, a pięć lat później para wzięła ślub. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Władimir Putin | Rosja | Alina Kabajewa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy