Reklama

Kłęby dymu nad Moskwą. Kolejny pożar w stolicy Rosji

W Moskwie wybuchł pożar na budowie kompleksu mieszkalnego "Nove Ochakove" - poinformowano w niedzielę po południu na Twitterze. To kolejny w ostatnim czasie pożar w rosyjskiej stolicy.

"W Moskwie wybuchł pożar na budowie kompleksu mieszkalnego 'Nove Ochakove'" - przekazał Flash na Twitterze, publikując także nagranie z miejsca zdarzenia.

Moskwa. Pożar wieżowca. Kłęby dymu nad miastem

Informacje na ten temat przekazano także na portalu 24 Kanal. Jak podano, kłęby dymu z płonącego budynku widać z różnych dzielnic stolicy. Zgodnie ze wstępnymi informacjami zapalić się tam miały śmieci i materiały budowlane.

Reklama

Według doniesień plac budowy znajduje się w pobliżu Akademii Federalnej Służby Bezpieczeństwa w Moskwie.

Pożar w Moskwie. Media: Na dachu uwięzieni pracownicy

Do akcji na miejscu zdarzenia przystąpiły służby ratunkowe. Na razie nieznane są przyczyny pożaru, brak także informacji o ofiarach. 

Jak także podano, na dachu jednego z budynków uwięzionych jest kilku pracowników.

Początkowo przekazano, że obszar pożaru objął 150 metrów kwadratowych, potem informowano, że wzrósł on do 500 metrów kwadratowych. Na placu budowy spłonąć miała hydroizolacja i izolacja.

Seria pożarów w Moskwie i okolicach

To nie pierwszy w ostatnim czasie pożar w rosyjskiej stolicy. Na początku kwietnia w centrum Moskwy w budynku Ministerstwa Obrony Rosji także wybuchł pożar. Jak wówczas przekazała rosyjska agencja TASS, ogień objął powierzchnię 60 metrów kwadratowych. W tamtejszej relacji "mały pożar został ugaszony wkrótce po jego rozpoczęciu".

Później w kwietniu informowano także o tym, że na przedmieściach Moskwy w ogniu stanął duży magazyn części zamiennych. Według rosyjskich mediów przed pożarem miało dojść tam do wybuchu. W tym samym miesiącu ogromny pożar wybuchł też w mieście Lubierce, niecałe 25 km od ścisłego centrum stolicy. Wówczas ogień objął swoim zasięgiem obszar 1,5 tysiąca metrów kwadratowych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Moskwa | Rosja | pożar

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy