Reklama

Reklama

Izrael: Nowoczesna technologia w policji. Rozpozna nawet zasłonięte twarze

Dzięki technologii rozwijanej przez Dany'ego Tirza, byłego pułkownika armii Izraela, policja będzie w stanie w czasie rzeczywistym rozpoznać w tłumie nawet mocno zakrytą twarz - poinformował w niedzielę portal Times of Israel.

Należąca do Tirzy firma Yozmot pracuje nad stworzeniem technologii, która pozwoli noszonym przez policjantów kamerom rozpoznać w czasie rzeczywistym mocno zakryte twarze osób znajdujących się w tłumie. - Policjant będzie wiedział, kto się przed nim znajduje  - powiedział Dany Tirza.

Były pułkownik izraelskiej armii przyznał, że jego przedsiębiorstwo współpracuje ze specjalizującą się w technologiach rozpoznawania twarzy firmą Corsight AI mającą siedzibę w Tel Awiwie. Jego zdaniem nowe rozwiązanie pozwoli na rozpoznanie twarzy noszącej maskę, silny makijaż czy kamuflaż i będzie w stanie połączyć obraz ze zdjęciami sięgającymi nawet kilku lat wstecz.

Reklama

Technologia jest obecnie testowana

Prezes Corsight AI Rob Watts nie potwierdził współpracy z Yozmot, przyznał natomiast, że jego firma nawiązała kontakt z 230 podmiotami, które wprowadziły funkcję rozpoznawania twarzy do używanych przez siebie kamer. Dodał, że technologia jest obecnie testowana przez policję brytyjską i australijską.

Korzystanie z technologii rozpoznawania twarzy przez funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa budzi na świecie wiele kontrowersji. Jej sprzedaż służbom mundurowym wstrzymały lub wycofały całkowicie Facebook, Microsoft, Amazon oraz IBM.

Sektor był w 2020 roku wyceniany na około 3,7 mld dolarów. Wzrost jego wartości w 2026 roku oszacowano na 11,6 mld dolarów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy