Reklama

Holandia: Pościg policji za pijanym Polakiem. Nie miał prawa jazdy

1,3 promila alkoholu we krwi miał 30-letni Polak, którego holenderska policja musiała ścigać na jednej z krajowych autostrad. Po zatrzymaniu mężczyzna był agresywny, groził funkcjonariuszom i nie chciał poddać się kontroli trzeźwości. Ostatecznie okazało się, że pijany nie posiadał także prawa jazdy.

Do zatrzymania polskiego kierowcy doszło w niedzielę rano na autostradzie A12 w Holandii. Funkcjonariusze postanowili rutynowo skontrolować auto, jednak po wydaniu sygnału ostrzegawczego mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać. Wówczas rozpoczął się pościg.

Ścigany samochód na brytyjskich tablicach rejestracyjnych ostatecznie zatrzymał się na stacji benzynowej, a mundurowi wyciągnęli z pojazdu 30-letniego Polaka. Jak przekazała policja w mediach społecznościowych, czuć było od niego silną woń alkoholu.

Reklama

Holandia: Policja zatrzymała pijanego Polaka. Nie miał prawa jazdy

Mężczyzna nie chciał poddać się badaniu na trzeźwość, a także groził holenderskim funkcjonariuszom. Mimo stawiania silnego oporu policjantom udało się go zatrzymać i przewieźć na pobliski komisariat policji.

Tam również nie chciał poddać się kontroli, jednak ostatecznie udało się ustalić, że 30-latek miał 1,3 promila. Okazało się również, że Polak nie posiadał prawa jazdy.

Po konsultacji z prokuraturą zarekwirowano jego samochód, a on sam odpowie za wszystko przed sądem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Holandia | Polacy | policja | pijany

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy