Reklama

Reklama

Hiszpania: Masowa impreza w Madrycie. Wśród atrakcji walka z bykami

Impreza, zorganizowana przez rząd wspólnoty autonomicznej Madrytu, odbędzie się pomimo sprzeciwu ministerstwa zdrowia. W regionie na 4 maja zaplanowano wybory do tamtejszego parlamentu.

Odpowiedzialna za decyzje dotyczące restrykcji sanitarnych Międzyregionalna Komisja ds. Zdrowia nie zablokowała zaplanowanej na 2 maja imprezy w ramach dobroczynnego święta odbywającego się na terenie stołecznego osiedla Las Ventas. To oznacza, że chętni mogą szykować się do zabawy.

Władze komisji, reprezentowanej przez służby medyczne wszystkich regionów Hiszpanii, mają jeszcze raz zebrać się na posiedzenie w piątek. Wiadomo już jednak, że podczas tego wydarzenia nie będzie omawiana kwestia restrykcji w stołecznej aglomeracji, a tym samym festyn w Las Ventas.

Reklama

Impreza tuż przed wyborami

Dobroczynne wydarzenie w stołecznej dzielnicy zbiegnie się z końcem kampanii wyborczej przed zaplanowanymi na 4 maja wyborami do parlamentu wspólnoty autonomicznej Madrytu.

W kwietniu ministerstwo zdrowia Hiszpanii apelowało do gabinetu Isabel Diaz Ayuso o odstąpienie od planu organizacji święta w madryckim Las Ventas z powodu wysokiego poziomu zakażeń i możliwości nasilenia się pandemii w stolicy.

Region Madrytu jest jedną z najbardziej doświadczonych przez COVID-19 wspólnot autonomicznych Hiszpanii. Na 100 tys. mieszkańców przypadają tam już 393 przypadki infekcji.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy