Reklama

Francja: Emmanuel Macron obiecał darmowe prezerwatywy dla młodych

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział, że od 1 stycznia 2023 roku w aptekach będą dostępne darmowe prezerwatywy dla młodych. "To mała prewencyjna rewolucja" - oświadczył.

Podczas sesji Krajowej Rady ds. Refundacji Zdrowia (CNR) w czwartek w Fontaine-le-Comte w Nowej Akwitanii, poświęconej zdrowiu młodzieży, prezydent Macron zapowiedział, że od 1 stycznia dostęp do prezerwatyw w aptekach dla młodych ludzi w wieku od 18 do 25 lat będzie bezpłatny.

Prezydent Francji zapowiedział także, że zapewniony zostanie bezpłatny dostęp do antykoncepcji awaryjnej w aptekach, a także do testów na choroby przenoszone drogą płciową oprócz HIV dla osób poniżej 26 roku życia.

Francja: Macron obiecał darmowe prezerwatywy dla osób młodych

"W 2023 r. prezerwatywy w aptekach będą bezpłatne dla wszystkich młodych ludzi w wieku od 18 do 25 lat." - napisał na Twitterze Macron. Jak dodał, wśród młodzieży rośnie liczba chorób przenoszonych drogą płciową.

"To mała prewencyjna rewolucja" - oświadczył. 

Reklama

Resort zdrowia oszacował, że liczba chorób przenoszonych drogą płciową wzrosła około 30% w 2020 i 2021 roku we Francji - przekazała agencja Reuters. 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Emmanuelle Macron | Francja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy