Reklama

Fatalny błąd lekarza. 2 tys. osób będzie musiało powtórzyć kolonoskopię

Chirurg odpowiedzialna za wykonanie około 2 tys. "niekompletnych" kolonoskopii w Australii otrzymała zakaz wykonywania zawodu lekarza. Pacjenci mieli bowiem otrzymać niedokładne diagnozy, w związku z czym zaleca się, aby powtórzyli badanie.

Zakaz wykonywania zawodu został ogłoszony na stronie internetowej Australian Health Practitioner Regulation Agency dzień po tym, jak fundusz zdrowia stanu Wiktoria ogłosił, że około 2 tys. pacjentów mogło otrzymać niedokładne diagnozy z kolonoskopii nadzorowanych lub wykonanych przez doktor Liu-Ming Schmidt.

Jak dodano, pacjenci będą teraz musieli przejść powtórną kolonoskopię. Niewykluczone bowiem, że chirurg nie wykryła zmian, które mogą świadczyć o chorobie nowotworowej.

Doktor Liu-Ming Schmidt miała przeprowadzać "niekompletne" - jak to określono - badania w latach 2018-2022 w Albury Wodonga Health oraz w dwóch prywatnych szpitalach w Albury Wodonga.

Reklama

Australia: Wadliwe diagnozy. Kolonoskopia do powtórzenia

Organy zaalarmował jeden z kolegów z pracy Schmidt. Sprawa dotyczyła śmierci jednego z jej pacjentów, Williama Edmundsa, który zmarł w wyniku komplikacji po zabiegu usunięcia części jelita. W wyniku wszczętej kontroli wykryto szereg nieprawidłowości w praktykach leczenia Schmidt.

Lekarka przeprowadzała również operacje raka piersi, tarczycy i skóry, ale fundusz zdrowia orzekł, że ​​​procedury te zostały "dokładnie sprawdzone" przez ekspertów i ponowne zabiegi tych pacjentów nie są wymagane. 

Czy zdecydowałbyś się na ponowną kolonoskopię? Skomentuj artykuł na Facebooku! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Australia | lekarz | chirurg | kolonoskopia | błąd medyczny

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy