Reklama

Ewakuacja Kapitolu z powodu "zagrożenia z powietrza". Akcja okazała się nieporozumieniem

W środę doszło do zapobiegawczej ewakuacji Kapitolu, po tym jak zlokalizowano "zagrożenie z powietrza". Chwilę później okazało się jednak, że doszło do nieporozumienia.

"Kapitol został ewakuowany zapobiegawczo. Obecnie nie ma zagrożenia" - oświadczyła policja i zapewniła, że "więcej informacji pojawi się w późniejszym terminie". Kilka minut wcześniej policja, uzasadniając nakaz ewakuacji, poinformowała, iż służby śledzą samolot, który stanowi prawdopodobne zagrożenie dla siedziby Kongresu USA.

Alarm na Kapitolu

Alarm na Kapitolu został ogłoszony ok. godzony 18:30 miejscowego czasu. Policja nakazała ewakuację budynku. Ewakuacja została odwołana po kilku minutach.

Ewakuacja Kapitolu w środę zarządzona była w wyniku nieporozumienia - podała później stacja NBC. Według niej nad siedzibą Kongresu USA przelatywał samolot, który zrzucał spadochroniarzy, mających wziąć udział w pokazie nad stadionem baseballowym, położonym dwa kilometry dalej.

Reklama

W sprawę zaangażowała się przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, która potępiła "zaniedbanie" Urzędu Lotnictwa Stanów Zjednoczonych (FAA) i oskarżyła go o wywołanie "niepotrzebnej paniki" na Kapitolu.

"Fakt, że Urząd Lotnictwa Stanów Zjednoczonych najwyraźniej nie powiadomił policji Kapitolu o planowanym przelocie nad stadionem, jest oburzający i niewybaczalny. Niepotrzebna panika spowodowana tym pozornym zaniedbaniem była szczególnie szkodliwa dla urzędników, personelu i pracowników, nadal dotkniętych traumą po ataku na ich miejsce pracy 6 stycznia 2021 roku" - oświadczyła Pelosi.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: kapitol | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy