Reklama

Dramatyczne nagranie z Czech. Mężczyzna zszedł na tory po papierosy

Mężczyzna schodzi z peronu na tory, a chwilę później uderza w niego rozpędzony pociąg. Jak się okazało, opuścił bezpieczne miejsce, ponieważ spadły mu papierosy. Uwaga! Artykuł zawiera drastyczne nagranie, nieodpowiednie dla osób wrażliwych.

Czeska policja ku przestrodze opublikowała nagranie ze zdarzenia, do którego doszło pod koniec ubiegłego roku. Widać na nim jak pociąg uderza w mężczyznę, który zszedł z peronu na tory. Incydent miał miejsce w Kuřim w kraju południowomorawskim.

Jak czytamy w komunikacie, "32-letni obcokrajowiec miał dużo szczęścia", kiedy "wszedł na tory z trudnych do zrozumienia powodów". Policja wyjaśnia, że mężczyzna podjął decyzję o zejściu na tory, kiedy w tym miejscu spadły mu papierosy.

Nie zwracał uwagi na sygnały świetlne i dźwiękowe. Rozpędzony skład nie był w stanie już zahamować. 

Reklama

Siła uderzenia wyrzuciła mężczyznę na peron. Czeska policja uspokaja, że mężczyzna "przeżył groźnie wyglądającą kolizję bez tragicznych konsekwencji". Pierwszej pomocy udzieliła mu obsługa pociągu i stacji.

Policja apeluje o ostrożność

Funkcjonariusze ostrzegają przed nieostrożnym zachowaniem w pobliżu torów kolejowych. W 2022 roku w kraju południowomorawskim doszło do 35 potrąceń z udziałem pociągów.

"Niestety często spotykamy się z sytuacją, kiedy małe dzieci są przenoszone przez rodziców przez tory" - piszą policjanci.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Czechy | Pociąg | wypadek | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy