Reklama

Reklama

Chiny: Rośnie liczba ofiar koronawirusa

Do sześciu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych nowego typu koronawirusa w Chinach. Wszyscy to mieszkańcy miasta Wuhan, w którym rozpoczęła się epidemia.

Przybywa też osób zarażonych wirusem. Jak wynika z danych podawanych przez lokalne władze, jest ich już ponad 300. Większość z nich to mieszkańcy Wuhan i okolic, ale odnotowano też pięć przypadków wirusa w Pekinie, a także kilka poza granicami Chin. Wśród zarażonych są członkowie personelu medycznego.

Nowy typ koronawirusa może wywołać ostre zapalenie płuc. Pacjenci skarżą się na wysoką temperaturę i trudności z oddychaniem.

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa lotniska na całym świecie zaostrzają środki bezpieczeństwa. Warszawskie Lotnisko Chopina zapewnia, że monitoruje sytuację, choć na razie nie ma nowych zaleceń od służb epidemiologicznych.

Reklama

Zobacz też: Niebezpieczny wirus z Chin. Czy Polacy mogą czuć się zagrożeni?

Jutro zaplanowano spotkanie kierownictwa Światowej Organizacji Zdrowia, która ma stwierdzić, czy epidemia wirusa z Wuhan stanowi już zagrożenie dla zdrowia publicznego na świecie.

W 2002 roku w Chinach wybuchła epidemia SARS, ostrego zapalenia płuc wywoływanego również przez wirusa z rodziny koronawirusów. Zmarło wówczas blisko 800 osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne